Отборите на Локомотив София и Ботев Пловдив играят при резултат

...

НА ЖИВО: Локо Сф - Ботев Пд 0:0, отменен гол и червен картон в Надежда

Отборите на Локомотив София и Ботев Пловдив играят при резултат 0:0 в мач от 4-ия кръг на efbet Лига.

Срещата започва в 18:30 часа на стадион „ Локомотив” с „ Надежда” и може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим онлайн развиването на мача минута по минута, като в уеб страницата ни може да намерите видео с всички голове и забавни обстановки в дуела.

В първите десетина минути от срещата Локомотив бе тимът, който имаше самодейност. Столичани стигнаха до няколко следващи корнера пред вратата на Ботев, само че по този начин и не се възползваха от положителните си благоприятни условия. Мики Орачев също имаше късмет да обстрелва вратата на гостите от директен свободен удар, само че техничният му удар спря в стената.

Постепенно футболистите на Ботев Пловдив изравниха играта и на собствен ред погледнаха по-сериозно към вратата на столичните „ железничари”. В 22-ата минута пристигна и най-чистото състояние от началото на срещата. Дилан Мертенс напредна доста добре през центъра, стигна до наказателното поле на Локомотив и стреля мощно, само че Любенов сподели отличен инстикт и мазета в ъглов удар.

Няколко минути по-късно обстановката за Ботев Пловдив стана доста комплицирана, откакто Джеймс Ето’о бе изпъден с пряк червен картон. Футболистът на гостите влезе остро в краката на Димитър Митков, който стигна първи до топката. Ситуацията бе прегледана с ВАР, като се наложи самият основен рефер на дуела Станимир Тренчев да прегледа ситуацията, след което изгони Ето’о. Минути по-рано нападателят на Ботев получи и жълт картон.

Пет минути преди почивката Ботев стигна до гол посредством Мохамед Брахими, който обаче бе анулиран поради засада на Виктор Генев, който игра с топката преди тя да стигне до Брахими. Първоначално основният рефер Станимир Генчев зачете попадението, само че след обзор на обстановката с ВАР, промени решението си.