Отборите на Локомотив (Пловдив) и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха наравно

...

Локомотив не успя да победи съименника си от Горна Оряховица в контрола

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Локомотив (Горна Оряховица) приключиха наедно 1:1 в контролна среща, играна на стадион " Искър " в Самоков.

Дейвид Малембана (67) беше прецизен за " черно-белите ", а Стефан Неделчев (78) оформи крайния резултат. Това бе първа инспекция за " смърфовете " от подготвителния им лагер.

В нея те можеха да завоюват, само че направиха прекомерно доста пропуски пред противниковата врата.

В 6-ата минута Димитър Илиев опитва шут от далечна отдалеченост, който беше прекомерно лек и комфортен за стража на Локо (ГО). В 8-ата минута станахме очевидци на първата сериозна заплаха пред една от двете порти и тя беше на сметката на отбора от Горна Оряховица.
 Мартин Луков: Едва ли Локомотив (Пловдив) ще е конкуренция на Лудогорец, разликата е 15 млн. бюджет

" Надявам се да се борим за топ три, това са ни действителните цели "

В 17-ата минута футболистите на Локомотив (Горна Оряховица) Иван Винков центрира, а Стефан Неделчев не съумя да откри очертанията на вратата на Луков. В 21-ата минута пловдивчани имаха трета добра опция за гол. Анте Аралица засече с глава центриране на Томашевич, само че топката попадна право в ръцете на Христов.В идващите минути натискът на носителя на Купата стана все по-сериозен, а няколко положителни спасявания на Християн Христов направиха по този начин, че резултатът да остане неизменен. При една от намесите си стражът отрази мощен удар на Томашевич от въздуха в 30-ата минута. В 39-ата минута игра напусна Карагарен, който отстъпи място на каращия проби Филип Михалевич.

В края на първото полувреме и удар на Умарбаев беше отразен от вратаря на Локомотив (ГО).

В началото на второто полувреме Ивайло Василев, аварийният пазач на символичните посетители, избави сигурен гол във вратата си след положително осъществяване на Умарбаев. В 56-ата минута шут на Томашевич от въздуха мина около лявата греда. В 62-ата минута Лукас Салинас стреля от границата на наказателното поле, само че право в ръцете на Василев. Секунди по-късно и Димитър Илиев опитва да стреля, като и този път топката мина около вратата.
 Георги Минчев: Не ми трябваше доста време, с цел да приема офертата на Локомотив (Пловдив)

" Готов съм да оказа помощ на тима с моите качества "

В 67-ата минута Локомотив (Пловдив) поведе в резултата, а прецизен за отбора бе Дейвид Малембана. Защитникът опъна мрежата на отбора от Горна Оряховица от няколко метра, откакто се бе получило безредие в наказателното поле след центриране от корнер.78-ата минута резултатът беше подравнен. Хубаво центриране от левия фланг откри Стефан Неделчев в наказателното поле, а нападателят с глава не остави никакви шансове на Илко Пиргов за интервенция.

88-ата минута появилият се от пейката Георги Минчев също се регистрира с пропуск за " смърфовете ". В заключителните минути Илко Пиргов направи ужасно избавяне при рисков шут на Таушанов, който можеше да се окаже съдбовен за Локомотив.
 Бруно Акрапович: Дайте ми Левски и три хиляди лв. за заплати и тимът ще експлодира

" Това е един тим, който постоянно ще го има и се надявам нещата там да се оправят по скоро "

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:1

1:0 Дейвид Малембана (67), 1:1 Стефан Неделчев (78)