Отборите на Лийдс Юнайтед и Тотнъм игроят при в отриващия

...

НА ЖИВО: Лийдс Юнайтед 0:3 Тотнъм, шпорите с пълен контрол в двубоя

Отборите на Лийдс Юнайтед и Тотнъм игроят при в отриващия дуел от 27-ия кръг в британската Висша лига. Мат Дохърти откри резултата в 10-ата, а Деян Кулушевски удвои в 15-ата минута. Хари Кейн оформи класиката в 27-ата минута. Срещата на „ Еланд Роуд “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2 , както и онлайн на платформата.

/ /

Срещата започва с добър късмет за домакините, откакто в третата минута Стюарт Далас центрира от свободен удар, а Паскал Струйк засече с глава от границата на наказателното поле, само че топката мина около лявата греда на вратаря Юго Лорис.

Тотнъм обаче съумя да отсрие резултата с първата си рискова опция. Хари Уинкс пое топката на центъра и даде отличен пас на левия фланг за Райън Сесеньон, който напредна и центира в наказателното поле, където Мат Дохърти бе изтърван и засече във вратата - 0:1.

Само пет минути по-късно "шпорите " към този момент имаха два гола задатък. Деян Кулушевски и Дохърти направиха двойно отдясно, след което шведът влезев наказателното поле, освободи си място за пукотевица и със мощен удар в близкия ъгъл наказа Илан Мелие за повторно - 0:2.

Лийдс обаче можеше доста бързо да върне едно попадение в 17-ата минута. Робин Кох и Рафиня направиха двойно в наказателното поле, след което германецът нанесе удар, който обаче се отби от лявата греда на Лорис.

Тотнъм контролираше събитията на терена и вкара трети гол в 27-ата минута. Пиер-Емил Хойберг даде отличен пас за Хари Кейн отляво в наказателното, а нападателят изпревари Диего Йоренте и с превъзходен удар от дребен ъгъл откри далечната част на вратата на Мелие - 0:3.

В идващите минути домакините притиснаха противника си в неговата половина, само че чисти обстановки пред Лорис липсваха. Минута преди края на първата част Рафиня получи отляво в наказателното поле и центрира към далечната гледа, където Люк Ейлинг бе оставен непокрит и нанесе удар с глава, само че в навън.