Отборите на Лил и Страсбург завършиха 0:0 в първия мач

...

Страсбург спря победната серия на Лил у дома

Отборите на Лил и Страсбург приключиха 0:0 в първия мач от 13-ия кръг във френската Лига 1, като резултатът може да се одобри като голяма изненада. “Договете” бяха в серия от осем победи вкъщи в Лига 1, която беше най-дългата им от 2010 година, само че беше прекратена довечера от гостите от Страсбург, които бяха пристигнали с концепцията да се бранят. Футболистите на Лил преобладаваха като цяло в срещата, а единствено през полувреме насочиха 15 удара към вратата на Страсбург, само че топката по този начин и не влезе. Повече удари в едно полувреме в Лига 1 Лил беше отправял за последно на 23 май 2015 година - 17 против Метц. Второто полувреме предложи по-равностойна игра, като ударите на домакините бяха седем. Вратарят на Страсбург Матс Селс изигра мощен мач под рамката, като на два пъти избави рискови удари на Ксека (73) и Жозе Фонте в добавеното време. Отбраната пред него също беше на висота, като ще се запомни изчистването на Пабло Мартинес след удар на Рафаел Леао в края.
15 - @losclive a tenté 15 tirs en 1ère période contre Strasbourg ce soir, son total le plus élevé lors d'une 1ère période d'une rencontre de Ligue 1 depuis le 23 mai 2015 contre Metz (17). Pression. #LOSCRCSA pic.twitter.com/XStcuCdCFJ
— OptaJean (@OptaJean) November 9, 2018 Лил излезе краткотрайно на второто място с 26 точки, само че може да бъде преместен от Монпелие, който има 25 и мач по-малко, като в събота гостува на Анже. Лига 1 13 кръг, петък 9 ноември  Лил 0:0краен резулат  Страсбург