Отборите на Лил и Селтик завършиха наравно 2:2 в двубой

...

Селтик профука аванс от два гола срещу Лил

Отборите на Лил и Селтик приключиха наедно 2:2 в дуел от група Н на Лига Европа.

" Детелините " взеха задатък от два гола, с помощта на Мохамед Елионуси. В 28-ата минута норвежкият национал се разписа с превъзходен отдалечен изстрел, а единствено пет по-късно той още веднъж беше прецизен, този път с удар по земя. В 40-ата " песовете " си завоюваха дузпа за фаул на Шейн Дъфи против Жонатан Давид. Именно нападателят се зае с осъществяването, само че Скот Бейн избави с крайник неговия удар от бялата точка. Французите обаче изиграха доста мощна втора част и стигнаха до равенството. В 67-ата минута Зеки Челик понижи тяхното закъснение след центриране от корнер, а в 75-ата Жонатан Иконе оформи крайното 2:2.

Така третият Селтик завоюва първата си точка в групата, до момента в който Лил е втори с актив от четири пункта.