Отборите на Левски, Марек (Дупница), Славия и Виктория Волей (Пловдив)

...

Виктория Волей стигна до финалите на U16

Отборите на Левски, Марек (Дупница), Славия и Виктория Волей (Пловдив) станаха първите четири отбора които се класираха непосредствено за държавни финали по волейбол на България за кадети (юноши, родени 2003/2004 година).

Четирите тима заеха първите места в изиграните квалификационни шампионати, даващо право на присъединяване в разногласието за купата.

Надпреварите се организираха в София, Дупница, Стара Загора и Разлог, като единствено първенците взимат директни квоти за финалите.

В група Г имаше постоянно дерби, като волейболистите на Левски надиграха ЦСКА в спор за първото място с 3:0 гейма и с този триумф завоюваха шампионата. Победата на младите представители на " сините " стана пред погледа на селекционра на мъжкия народен тим Силвано Пранди.

Регламентът планува тимовете, заели второ и трето място в квалификационните шампионати да продължат битката за наличие след най-хубавите на спомагателни квалификации.

Съставите заели последно място в групите завършват присъединяване в държавното състезание.
Източник: marica.bg