Отборите на Леганес и Севиля направиха 1:1 в двубой от

...

Севиля измъкна точка в мъглата в мач със странен червен картон

Отборите на Леганес и Севиля направиха 1:1 в дуел от 17-ия кръг на Ла Лига, игран при огромна мъгла след почивката. Микел Весга означи в петата минута, а Висам Бен Йедер изравни след 90-ата. Любопитното е, че никой не видя аления картон на Франко Васкес. Халфът на “бяло-червените” беше изпъден в тунела след първото полувреме, най-вероятно поради ядосан митинг. Севилците на Пабло Мачин приключват годината на трето място, на пет точки от водача Барселона. Срещата стартира с ранен гол на “лос пепинерос”. В петата минута Алан Ниом центрира отдясно и Микел Весга осъществя с глава, насочвайки от 10 метра в далечния ъгъл на вратаря - 1:0. В 11-ата кастилският отбор беше покрай второ попадение. Лега построи бързо нахлуване, Гуидо Карийо изпревари Даниел Карисо, само че стреля над гредата. В 33-ата гостите от “Рамон Санчес Писхуан” пропиляха страхотна опция. Сержи Гомес получи непокрит в наказателното поле и стреля от близко, само че вратарят Иван Куеяр беше избрал добра позиция и отрази. Полувремето приключи с доста нерви. Играчите на Пабло Мачин стачкуваха, а се оказа, че в тунела съдията Ернандес Ернандес е посочил пряк червен картон на Франко Васкес. През второто полувреме андалуският състав мъчно организираше набези, усложнен и от числовия превес на домакините. В 68-ата Андре Силва и Сиовас се сбутаха и нападателят на севилци получи жълт картон, макар че бранителят нанесе удар с ръка в тила на португалеца. В 80-ата Ибрахим Амаду нацели страничната греда след удар с глава от 12 метра след центриране на Роке Меса. В 89-ата Юсеф Ел Несири тресна напречната греда след шут от осем метра. Вратарят като че ли леко чукна топката и предотврати гола.В 91-ата севилци доближиха до равнене. Роке Меса центрира, Висам Бен Йедер като че ли беше изгубен в мъглата и се изстреля сред бранител и вратаря, с цел да осъществя с глава - 1:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 17 кръг, неделя 23 декември  Леганес 1:1краен резулат  Севиля