Отборите на Лацио“ и Рома“ завършиха 0:0 в дербито на

...

Римското дерби завърши без победител

Отборите на „ Лацио “ и „ Рома “ приключиха 0:0 в дербито на Рим от 32-ия кръг на италианското футболно състезание.

Играчите на „ вълците “ улучиха на два пъти гредите, само че не стигнаха до попадение. Първо след шут на Бруно Перес в 37-ата минута топката се отби в гредата, а по-късно и след удар с глава на Един Джеко в 90-ата минута.

Така за първи път от 9 февруари 2014 година „ Дерби каузи капитале “ на италианската столица приключва без маркирани голове.

В 80-ата минута румънският бранител Стефан Раду получи втори жълт и надлежно червен картон и остави „ Лацио “ с 10 души на терена.

В 90-а минута вратарят на домакините Томас Стракоша се отличи с превъзходно избавяне след удар с глава на Джеко.

Двата тима резервират позициите си в класирането. Те имат еднакъв брой точки - по 61, само че „ Лацио “ и на трето място, а „ Рома “ е на четвърта позиция. „ Ювентус “ води в подреждането, с 14 точки пред втория Наполи. /bnr.bg
Източник: dnesplus.bg