Отборите на "Кариана" и "Литекс" не се победиха завършвайки наравно

...

Кариана и Литекс повториха резултата от есента и не се победиха /снимки/

Отборите на "Кариана " и "Литекс " не се победиха завършвайки наедно 1:1 в среща от ХХ кръг на шампионата на Втора лига. При същия резултат приключи и дуелът в Ловеч през есента, тогава Ангел Бастунов откри за гостите, а капитанът на „ оранжевите” Пламен Николов изравни в добавеното време. Сред стотината фенове на стадиона в село Ерден през днешния ден бе и старши треньорът на "Монтана " Ферарио Спасов, който изгледа мача в компанията на своя асистент Светлан Кондев и притежателят на карианци Милан Йосифов.
Първото полувреме бе равностойно без рискови обстановки и пред двете порти. В 8-та мин. шут на Цветомир Тодоров бе избавен от вратаря на гостите Петър Петров. Две по-късно независим пробив на Иван Митрев приключи с изстрел над вратата. В самия завършек на първото полувреме пък диагонален шут на Ангел Бастунов мина около лявата греда.
След почивката гостите потеглиха по-смело в офанзива и в 54-та мин. влезлият като запаса Добромир Бонев центрира в пеналта, само че Георги Мирянов би над напречната греда. Още при идната си офанзива обаче "Литекс " поведе в резултата. Томислав Йорданов си спря топката на гърди обърна се и я изпрати неспасяемо в левия ъгъл за 0:1. В 74-та мин. Николай Дичев засече центриране от корнер на Евгени Игнатов, само че ударът му бе неакуратен. Шест минути по-късно обаче централният бранител на "Кариана " се разписа от дузпа отсъдена за нарушаване на Денислав Мицаков против Игнатов. В 87-та мин. Бонев можеше да донесе успеха на гостите, само че от близо стреля около дясната греда.

"Кариана " (Ерден) – "Литекс " (Ловеч) 1:1

"Кариана ": Павел Станев, Ангел Цолов (75-Георги Илиев), Цветко Иванов, Стоян Предев, Николай Дичев,Николай Николов, Ивелин Илиев (56-Евгени Игнатов), Владимир Мичев, Димитър Георгиев, Цветомир Тодоров, Ангел Бастунов (59-Лионел Матадос). Треньор: Веселин Великов.
"Литекс ": Петър Петров, Денислав Мицаков, Патко Ганев, Пламен Николов-кап., Никола Борисов, Георги Мирянов, Илиян Капитанов, Николай Янков (46-Добромир Бонев), Иван Митрев, Иван Иванов (89-Радослав Живков), Тонислав Йорданов. Треньор: Живко Желев.

Голмайстори: 0:1 Томислав Йорданов (55), 1:1 Николай Дичев (80-дузпа).

Главен арбитър: Стефан Павлов.
Асистенти: Стефан Делчев, Васил Шавов.

Жълти картони: Ангел Цолов, Николай Дичев (Кариана); Никола Борисов, Илиян Капитанов (Литекс).
Стадион: „ Кариана”-100 фенове.