Отборите на Жирона и Алавес не се победиха в двубой

...

Равенство между приятните изненади в Ла Лига през този сезон

Отборите на Жирона и Алавес не се победиха в дуел от 19-ия кръг на Ла Лига. Двубоят в каталунския град приключи при резултат 1:1. По този метод гостите резервираха четвъртото си място във краткотрайното класиране, до момента в който противникът им остава осми, регистрирайки трето следващо тъждество.

Домакините поведоха в 12-ата минута посредством постоянния си голмайстор Кристиан Стуани. Уругваецът овладя с тил към вратата, изпреварвайки Виктор Лагуардия и с ножичен удар насочи неспасяемо към десния ъгъл на Фернандо Пачеко - 1:0.

Снимка 399861
Източник:

В 50-ата минута съставът от Витория стигна до равнене. Джонатан Кайери центрира към Борха Бастон, който се ориентира най-добре сред двама съперникови играчи. Нападателят изчака топката да тупне и я изрита от пет метра в близкия ъгъл - 1:1.

В идващия кръг Алавес играе против Хетафе, до момента в който на Жирона следва посещение на Бетис.