Отборите на Испания и Италия ще играят на финала на

...

Испания срещу Италия на финала на Световното по водна топка

Отборите на Испания и Италия ще играят на финала на международното състезание по водна топка в Гуанджу, Република Корея. В първия полуфинал Испания детронира защитаващия купата си отбор на Хърватия след победа с 6:5 (2:1, 2:1, 2:0, 0:3). По този метод испанците си подсигуряваха и класиране за Олимпийските игри в Токио след година. " Ла Фурия " изигра отлични първи три четвърти, в които единствено трупаше задатък и преди последните 8 минути водеше с 6:2. В заключителната четвърт хърватите, водени от вкаралия общо 3 гола Маро Йокович, демонстрираха класата си и понижиха изоставането си до 1 гол, само че това се оказа прекомерно малко и прекомерно късно. Два гола за успеха на Испания вкара Блай Маларач. Във втория полуфинал Италия завоюва с 12:10 (2:4, 5:1, 2:2, 3:3) против Унгария и също си подсигурява място на Игрите в Токио. Италианците изиграха доста мощна втора четвърт на мача, в която вкараха 5 гола против единствено 1 за унгарците, с цел да трансфорат пасив от два гола в преднина от също толкоз. През второто полувреме играта се водеше гол за гол и това разреши на италианците да запазят надзор над мача. В събота в разногласието за купата Италия ще търси рекорден четвърти златен орден при мъжете, до момента в който Испания ще играе за трето отличие след 1998 и 2001 година.