Отборите на и не се победиха в последния си мач

...

Северна Ирландия и Румъния не се победиха

Отборите на и не се победиха в последния си мач от лига " В ", група 1 на Лигата на нациите. Двубоят в Белфаст приключи 1:1. Той обаче бе без значение и за двата тима, изключително откакто по-рано денем УЕФА присъди служебна победа на Румъния над в отсрочения мач сред двата отбора, в който скандинавците не се явиха поради инфектиран с ковид футболист в състава си.

Все отново северноирландците играха за достойнството си и първи поведоха в резултата в 55-ата минута, когато при заучено състояние след корнер топката бе центрирана към, който от близко засече във вратата за 1:0.

Гостите обаче стигнаха до точката в края. В 81-ата минута Флорин Танасе напредна отляво и подаде за към точката на дузпата, като той от придвижване се разписа за 1:1.

Така срещата приключи без победител и Северна Ирландия приключва на последното място в групата с 2 точки и изпада в долната дивизия. Румъния пък приключва на 3-ото място с 5 точки.

Лига на нациите 6 кръг, сряда 18 ноември  Северна Ирландия 1:1краен резулат  Румъния