Oтборите на Хетафе и Валядолид изиграха страхотен мач. Двата тима

...

Хетафе и Валядолид сътвориха истинско шоу

Oтборите на Хетафе и Валядолид изиграха страховит мач. Двата отбора приключиха при резултат 2:3 в конфликт от седмия кръг на Ла Лига. Попаденията за гостите осъществиха Серхио Леон (20, 37) и Оскар Плано (49). Точни за домакините пък бяха Борха Майорал (29) и Дамиан Суарес (31).

Първият гол падна в мрежата на Давид Сория. В 20-ата минута Серхио Леон се разписа с прецизен удар от дузпа.

Девет минути по-късно Мауро Арамбари откри в наказателното поле Борха Майорал, който майсторски прати кълбото в мрежата.

В 31-ата минута крайният защитник Дамиан Суарес направи цялостен поврат. Уругвайският футболист приключи включването си в офанзива с първи гол за сезона.

Отговорът на гостите не закъсня. Отново Серхио Леон блесна с второ попадение шест минути по-късно.

Четири минути след подновяването на играта Оскар Плано донесе трите точки за Валядолид. Халфът се разписа с съвършен удар от границата на наказателното поле.

Все отново домакините имаха своя 100-процентов късмет, откакто основният арбитър Алехандро Мунис отсъди дузпа, само че турският нападател Енес Юнал пропусна от бялата точка. Жорди Масип се хвърли вляво на вратата и избави 11-метровия углавен удар.

Снимки: Gettyimages