Отборите на Хетафе и Атлетик (Билбао) си спретнаха голово шоу

...

Зрелищно реми между Хетафе и Атлетик, феноменален гол беляза срещата

Отборите на Хетафе и Атлетик (Билбао) си спретнаха голово шоу в откриващия мач от 20-ия кръг в Примера. Срещата на " Колизеум Алфонсо Перес " приключи без победител - 2:2. По този метод двата отбора остават в средата на таблицата. Домакините са седми с 27 пункта, до момента в който баските са десети със единствено точка по-малко.

Голеадата в мадридското предградие стартира с гол още в 13-ата минута. Тя се оказа съдбовна за Хетафе, защото звездата на гостите - Иняки Уилямс осъществя. Бързакът може би вкара гола на сезона, откакто със зверско воле, от невъзможна позиция, матира безпомощния Мартинес.

Случилото се не тормози изключително домакините, които в 21-ата минута възвърнаха статуквото след тъкмо изпълнена дузпа от Молина. Реферът Хесус Хил обаче не беше завършил с наказателните удари, защото в 48-ата даде подобен и за гостите, които същ се възползваха и осъществиха за 1:2.

Но....това не бе всичко! Съдията уточни " бялата " точка за трети път 180 секунди по-късно. Този път обаче нервите на Молина не устояха и съперниковият вратар Яго Ерерин отрази с една ръка.

Снимка 335222
Източник:

Хетафе въпреки всичко се добра до точката, с помощта на опитния си нападател Анхел. Резервата се възползва от остроумен пас на Портийо, надбяга статичната защита на Билбао и с компактен шут от близко фиксира крайното 2:2.

В идващия кръг на " сините " следва посещение на Севиля, до момента в който Билбао приема на собствен терен районния противник Ейбар.

ХЕТАФЕ - АТЛЕТИК (БИЛБАО) 2:2

0:1 Уилямс (13 " ), 1:1 Молина -дузпа (21 " ), 1:2 Гарсия-дузпа (48 " ), 2:2 Анхел (74 " )

СТАДИОН : " Колизеум Алфонсо Перес "

СЪДИЯ : Хесус Хил

ХЕТАФЕ : Мартинес, Антунеш, Суарес, Кала, Даконам, Бергара, Шибасаки, Портийо, Арамбари, Молина, Ндиайе (резерви: Пачеко, Гонзалес, Анхел, Мора, Молинеро, Фажр, Манойлович)

АТЛЕТИК : Ерерин, Саборит, Лапорт, Леке, Нунес, Гарсия, Сусаета, Итураспе, Рико, Мерино, Уилямс (резерви: Симон, Боведа, Бенят, Ечеита, Адуриц, Весга, Кордоба)