Отборите на Хебър и Спартак (Варна) не се победиха в

...

Хебър и Спартак не се победиха при завръщането на Георги Бенковски

Отборите на Хебър и Спартак (Варна) не се победиха в дуел от 20-ия кръг на efbet Лига и приключиха 0:0.

И двата отбора могат да са удовлетворени от резултата, защото не сътвориха особени положения за гол.

Домакините приключиха с човек по-малко, откакто в края на срещата Ивайло Михайлов получи втори жълт картон и напусна игра.

Като цяло спартаклии държаха повече топката и имаха самодейността, само че по този начин и не стигнаха до решителен удар и гол. За първи път след завръщането си в елита отборът от Пазарджик одобри съперник си на своя стадион.

До момента хебърци играеха семействата си на стадион " Васил Левски " в София, а през днешния ден се демонстрираха в първокласен мач пред съгражданите си за първи път от 22 години насам.

Треньорът на домакините Владимир Манчев трябваше да направи смяна минути преди първия съдийски сигнал, защото вратарят Звонимир Микулич получи разтежение на бедрото на загрявката.

До 10-ата минута гостите от Варна сътвориха напрежение в две офанзиви, в които беше забъркан Виктор Митев, само че до удар към Петър Дебърлиев не се стигна. Последваха пробив на Родни Антуи, опит за удар на Ромееш Ивей, само че още веднъж без резултат.

В последната минута на първата част домакините бяха доста покрай разкриване на резултата. Октай Хамдиев проби по дясното крило и безусловно от аутлинията, паднал върна топката към точката за осъществяване на дузпа. Там я посрещна Венсан Марсел, който стреля, само че вратарят Кристиано Фигейредо внимаваше и избави. При последвалото безредие Бен Карамоко ликвидира заплахата.

Гостите от Варна продължиха да владеят повече топката, само че не успяваха да стигнат до удар.

Домакините останаха с 10 индивида на терена, откакто Ивайло Михайлов си изкара втори жълт картон за отсичане на Руменов.

В 91-ата минута Лерой Микелс проби от ляво към наказателното поле, стреля, само че топката мина край гредата. В последната минута пък лександър Цветков получи отбита топка на дъгата, стреля, само че я изпрати край страничната греда.
 Хебър - Спартак (Варна) 0:0, домакините с човек по-малко онлайн
Хебър - Спартак (Варна) 0:0, домакините с човек по-малко

Тимът от Пазарджик семейства на Спартак (Варна)

Хебър е предпоследен в класирането с 13 точки, до момента в който варненци са на дъното с 9.