Отборите на Хърватия и Швейцария са на крачка от класиране

...

Хърватия и Швейцария на крачка от Мондиал 2018

Отборите на Хърватия и Швейцария са на крачка от класиране на международното състезание в Русия след победи в първите мачове от баражите.

Хърватите реализираха безапелационен триумф с 4:1 над Гърция в първото издание на балканското дерби в Загреб, а Швейцария се наложи над Северна Ирландия с 1:0 като посетител.

Двубоят в Загреб се изигра пред 30 000 фенове на " Максимир ", а резултатът откри капитанът Лука Модрич в 13-ата минута от дузпа. В 19-ата минута Никола Калинич удвои задатъка на домакините. В 29-ата минута Сократис Папастатопулос понижи с удар с глава след ъглов удар.

Иван Перишич в 34-ата още веднъж върна задатъка на хърватите от два гола. Грешка в защитата на Гърция докара до четвърти гол при започване на втората част, когато се разписа Андрей Крамарич.

Швейцария пък реализира минимална успеха с 1:0 против Северна Ирландия. Единственото попадение пристигна след доста противоречива дузпа, която Рикардо Родригес осъществя през втората част.