Отборите на Хамбургер и Вердер Бремен направиха 0:0 в двубоя

...

Вердер взе точка, но остава без победа в Германия

Отборите на Хамбургер и Вердер Бремен направиха 0:0 в дуела по сред си от 7-ия кръг на Бундеслигата. Хиксът значи завършек на серията от четири следващи загуби за Хамбургер, който заема 15-а позиция със 7 точки в актива си.

Тимът на Вердер Бремен пък продължава да няма победа от началото на сезона в Германия и заема 16-а позиция с 4 точки от 4 хикса и 3 загуби до тук.

Двата състава изиграха равносилен конфликт, само че не съумяха да си отбележат гол. Още в 16-ата минута Кириакос Пападопулос се освободи и откри топката с глава, само че пропусна шанса за домакините.

В самия завършек на първото полувреме пък Фин Бартелс насочи рисков удар за Вердер, само че бранител застана на пътя на топката.

Денис Дайкмайер внесе напрежение в половината на Вердер, само че още веднъж не се стигна до попадение.

Теодор Гебре Селасие пък стреля отлично в 72-ата минута към вратата на Вердер, само че ударът му бе неакуратен и резултатът се резервира 0:0.