Отборите на Фулъм и Ливърпул играт при резултат 1:2 в

...

НА ЖИВО: Фулъм - Ливърпул 1:2, Гравенберх вкара

Отборите на Фулъм и Ливърпул играт при резултат 1:2 в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци поведоха в 32-ата минута, откакто Трент Александър-Арнолд вкара хубав гол от директен свободен удар. В края на първата част обаче Тимоти Кастан изравни за домакините.

В третата минута на мача Трент изпрати положително центриране, което бе засечено от Луис Диас. Ударът на колумбиеца с глава обаче мина настрана от задачата. В 11-ата минута пък Гравенберх пусна отличен извеждащ пас към Диас, който обаче бе изпреварен от излезлия напред Лено.

В 32-ата минута Ливърпул излезе напред в резултата, откакто Трент Александър-Арнолд вкара от директен свободен удар с превъзходен изстрел.

Две минути по-късно Гакпо стигна до точно подаване, разсякло отбраната на Фулъм и приключи с шут, който обаче бе избавен от Бернд Лено.

Антони Робинсън проби добре по левия фланг, след което откри Родриго Муниз в наказателното на мърсисайдци. Бразилският нападател си спря топката на гърди, след което стреля, само че разочароващо. Топката прелетя високо над вратата на Алисон.

В 41-ата минута Палиня открадна топката от Едно и домакините се впуснаха в офанзива. Иуоби върна към португалеца, който пък откри Муниз. Той приключи с удар в близкия ъгъл, с който обаче стражът на Ливърпул се оправи без проблеми.

В продълженията на първата част Тимоти Кастан изравни. Стигна се до безредие в наказателното на гостите, при което Муниз стреля с глава, само че бе блокиран от Куанса. След това топката стигна до белгиеца, който не сгреши, а я прати в мрежата за 1:1.

В 51-ата минута играчите на Клоп комбинираха добре, а офанзивата бе приключена с удар на Харви Елиът от ръба на пеналтерията. Неговият изстрел по земя обаче не беше прецизен.

Две минути по-късно Райън Гравенберх получи от Елиът, обърна се и нанесе неспасявем шут с десния крайник. Топката мина около Лено и по този начин мърсисайдци още веднъж излязоха напред в резултата.