Отборите на Франция и Румъния стартираха с победи участието на

...

Франция и Румъния стартираха с победи на европейското до 21 години

Отборите на Франция и Румъния стартираха с победи присъединяване на европейското състезание до 21 години, което се организира в Италия. В дуел от група С младите “петли” обърнаха Англия с 2:1, до момента в който в другата среща от групата северните ни съседи бяха безапелационни против Хърватия - 4:1 и оглавиха краткотрайното класиране с по-добра голова разлика. Двубоят сред Франция и Англия беше едно от дербитата на шампионата и оправда упованията. През първото полувреме “петлите” пропуснаха да открият резултата, откакто Муса Дембеле не съумя да осъществя дузпа. В 54-ата минута Фил Фодън изведе “трите лъва” напред след самостоятелен пробив. Осем минути по-късно Франция получи втора дзупа за недодялан фаул на Хамза Чудури, който получи червен картон. Хусем Оуар пропусна, като тресна страничната греда. Все отново численото предимство се оказа решаващо и французите изтръгнаха триумфа с два късни гола. Първо Джонатан Иконе (89) изравни, а в края автогол на Уан-Бисака донесе успеха на Франция.
В идващия кръг Франция играе против Хърватия, а англичаните срещат Румъния. Двубоите са на 21 юни.