Отборите на Фенербахче“ и Реал“ (Мадрид) се класираха за финала

...

Реал“ и Фенербахче“ са на финал в Евролигата

Отборите на „ Фенербахче “ и „ Реал “ (Мадрид) се класираха за финала на Евролигата по баскетбол при мъже. Финалната четворка на шампионата се организира в сръбската столица Белград.

Защитаващият купата си „ Фенербахче “ победиха „ Жалгирис “ (Литва) със 76:67 точки пред близо 17 хиляди фенове и пред погледа на президента на Литва Далия Грибаускайте, която дойде в Белград, с цел да поддържа тима.  Турските баскетболисти водеха през целия мач. Те имаха задатък от 32:20 в средата на втората четвърт, 50:37 през третата част и 62:52 осем минути преди края.

19 точки за спечелилите осъществя Али Мохамед, а 16 добави Луиджи Датоме. Костас Слукас се регистрира с 14 точки. Кевин Пангос означи 16 точки за „ Жалгирис “, Брандън Дейвис завърши с 12 точки и 11 битки, а Аарън Уайт вкара 10 точки.

Така възпитаниците на Желко Обрадович ще играят на трети следващ край в Евролигата. През 2016 година турците изгубиха от ЦСКА Москва с 96:101 точки след продължение, а през предходната година победиха Олимпиакос (Гърция) с 80:64 и за първи път в историята завоюваха трофея.

Във втория полуфинал „ Реал “ победи ЦСКА (Москва) с 92:83 точки. Испанците доближиха до финала на шампионата за първи път след 2015 година, когато взеха купата.

Най-резултатни за триумфа на испанците бяха Лука Дончич и Серхио Люл с по 16 точки. По 12 прибавиха Трей Томпкинс и Густаво Айон. За ЦСКА Москва Нандо дьо Коло осъществя 20 точки. Кайл Хайнс и Уил Клайбърн означиха по 16 точки.

" Реал през днешния ден игра по-силно и справедливо победи. Ние се доближихме до тях в последната част, само че нямахме сили за освен това ", сподели старши треньорът на ЦСКА Москва Димитрис Итудис.

Източник: bnr.bg