Отборите на Дженоа и СПАЛ завършиха наравно 1:1 в дебюта

...

Чезаре Прандели започна с равенство ерата си в Дженоа

Отборите на Дженоа и СПАЛ приключиха наедно 1:1 в дебюта на Чезаре Прандели на пейката на “грифоните”. И двете попадения в срещата паднаха през първото полувреме, а генуезци играха съвсем цялостен мач с човек по-малко, откакто в 10-ата минута Доменико Кришито бе изпъден от игра с пряк червен картон за жестоко нарушаване против Скиатарела.
Oggi esordisce sulla panchina del @GenoaCFC Cesare #Prandelli.
Bentornato in #SerieATIM mister pic.twitter.com/axOjnWd7On
— Lega Serie A (@SerieA) 9 декември 2018 година Точен за тима на СПАЛ бе Андреа Петаня в 15-ата минута, а в 38-ата Кшищоф Пьонтек изравни от дузпа. С днешното тъждество двата тима резервират позициите си във краткотрайното класиране. Дженоа е 15-и с 16 точки, а СПАЛ е 16-и с точка по-малко.
Срещата бе първа за Чезаре Прандели отпред на “грифоните” след серията от осем дуела, в които отборът не бе записвал победа в шампионата. През седмицата пък Дженоа уволни Иван Юрич след отпадането от шампионата за Купата на Италия от непретенциозния отбор на Виртус Ентела. Прандели е третият ментор на Дженоа от началото на сезона, откакто през октомври Давиде Балдардини бе сменен от Юрич.

Отборът на Дженоа остана с човек по-малко много рано. В 11-ата минута основният арбитър на срещата сподели пряк червен картон на Доменико Кришито, след брутално влизане на бранителя с бутоните напред в бедрото на Доменико Скиатарела. На гостите от СПАЛ им бяха нужни тъкмо четири минути, с цел да се възползват от численото си предимство.  Потърпевшият при влизането на Кришито - Скиатарела центрира в наказателното поле, където Фелипе продължи с глава към Андреа Петаня, а нападателят вкара съвсем от голлинията. В 36-ата минута домакините от Генуа получиха правото да изпълнят дузпа.  Мануел Ладзари изгуби топката наоколо до наказателното поле, а Лазович пусна бърз пас към Ромеро, който бе повален в наказателното поле от Фарес. Зад топката застана полската голова машина Кшищоф Пьонтек, който излъга стража Алфред Гомис и изравни резултата.
Въпреки че играха с човек по-малко, през второто полувреме възпитаниците на Прандели пропиляха много добра опция. В 58-ата минута Кристиан Куаме пусна положително подаване към Пьонтек, чийто удар не откри очертанията на вратата. В 83-ата минута генуезци започнаха бърза контраофанзива, при която Куаме стреля от прелестна позиция, само че Гомис плонжира и съумя да избие, с цел да резервира резултата 1:1.
RISULTATO FINALE#GenoaSPAL 1-1

#SerieATim pic.twitter.com/Z3YbUAXoXQ
— Genoa CFC (@GenoaCFC) 9 декември 2018 година КЛАСИРАНЕ СТАТИСТИКА Серия А 15 кръг, неделя 9 декември  Дженоа 1:1краен резулат  СПАЛ 2013