Отборите на "Черно море" и "Ботев" (Враца) завършиха 2:1 в

...

Ботев/Враца/ започна със загуба от Черно море в Първа лига /Снимки/

Отборите на "Черно море " и "Ботев " (Враца) приключиха 2:1 в мач от първия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение заби Петър Атанасов в 5-ата минута, а в 41-ата Мариян Иванов вкара топката в личната си врата. В 87-ата минута резервата Георги Божилов заби втори гол в мрежата на "Ботев ".
Първата забавна обстановка пристигна още в 3-ата минута, когато Стефан Станчев проби и центрира, само че отбраната на гостите се оправи. Две минути по-късно "Ботев " (Враца) стигна и до първия гол в конфликта. В негов създател се трансформира Петър Атанасов. Атакуващият футболист получи кълбото на фланга, след което влезе във вътрешността и с съвършен удар от над 20 метра матира Благой Макенджиев.
В 14-ата минута "моряците " бяха извънредно покрай изравнителния гол, само че шутът на Дани Кики мина на сантиметри от задачата. В 26-ата минута геният на домакините Мартин Минчев опитва рефлекса на Христо Митев, само че опитният пазач се оправи със обстановката.
В 31-ата минута Валери Домовчийски и Юлиян Ненов комбинираха доста добре, след което Ненов стреля с левия крайник, само че кълбото се отби в тялото на защитник на "Черно море ".
Десет минути по-късно Кононго и Минчев разиграха добре топката на фланга, геният пусна към бранителя, който центрира по земя в наказателното поле, Митев мазета, само че Мариян Иванов си заби доста безразсъден автогол.
Втората част започва с отлична офанзива на “моряците”. Ндонгала проби по десния фланг и центрира на втора греда към Жоржиньо, който обаче стреля доста неприятно с глава и пропусна добра опция да осъществя първия си гол в шампионата. В 58-ата минута Жоржиньо направи доста прекрасен пробив след паса му обаче не се стигна до удар към вратата на врачани. Няколко минути по-късно и гостите дадоха отговор с добър удар на Петър Атанасов, който шутира, само че Макенджиев се намеси добре. В 66-ата минута Аристоте Ндонгала развинти Васев и Апостолов, само че по-късно крилото на “моряците” стреля прекомерно неопределено. В 70-ата минута Домовчийски направи фрапиращ пропуск. Нападателят шутира едва и в Макенджиев.
В 81-ата минута Петър Атанасов направи величествен пропуск. Той и още двама от Ботев пропуснаха чиста опция за втори гол в мрежата на домакините.
Три минути преди края на конфликта Черно море поведе с 2:1. След корнер на Ндонгала настъпи безредие, състезател на "Ботев " в опита си да почисти прати топката в гредата, тя се върна и Божилов с разстрелващ удар от близко простреля Митов.

"ЧЕРНО МОРЕ " - "БОТЕВ " (ВРАЦА) 2:1

0:1 Петър Атанасов (5)
1:1 Мариян Иванов (41 авт.)
2:1 Георги Божилов (87)

Стартови сформира:
"Черно море ": 88. Благой Макенджиев, 5. Стефан Станчев, 23. Илиас Хасани, 27. Даниел Димов, 41. Юго Кононго, 21. Георги Илиев, 16. Петър Витанов, 90. Мартин Минчев, 38. Аристоте Ндонгала, 99. Дани Кики, 11. Жоржиньо
Ст. треньор: Илиан Илиев
"Ботев " (Враца): 1. Христо Митев, 37. Венцислав Керчев, 26. Мариян Иванов, 22. Михаил Милчев, 11. Андреас Васев, 6. Даниел Гаджев, 19. Ивайло Михайлов, 88. Йордан Апостолов, 10. Петър Атанасов, 94. Юлиян Ненов, 30. Валери Домовчийски
Ст. треньор: Сашо Ангелов