Отборите на Челси и Тотнъм постигнаха важни победи в седмия

...

Челси и Тотнъм с важни победи в поредния кръг от Премиър лийг

Отборите на Челси и Тотнъм реализираха значими победи в седмия кръг от Висшата лига.

" Сините " на Франк Лампард надделяха вкъщи Брайтън с 2:0. Трите точки бяха подсигурени след почивката. Преди това Мейсън Маунт беше блъснал гредата, а пък Педро и Баркли направиха съществени пропуски. В 48-ата Адам Уебстър направи нарушаване в личното си наказателно поле и съдията отсъди дузпа, осъществена тъкмо от Жоржиньо.
 Снимка 445053
Източник:

Всичко завърши в 76-ата, когато Уилиян получи пас от Хъдсън-Одой, шутира близкия ъгъл на Райън и след рикошет вкара за крайното 2:0.
 Снимка 445051
Източник:

Тотнъм имаше много прочувствени моменти при триумфа си над Саутхямптън с 2:1. Всичко за " шпорите " стартира повече от оптимистично, откакто Ндомбеле вкара в 24-ата минута след пас на Сон.

Малко по-късно обаче Серж Орие видя за повторно жълтия цвят на картона и по този метод без време остави своите с човек по-малко. " Светците " незабавно се възползваха от численото си предимство и изравниха в 39-ата.
 Снимка 445054
Източник:

Домакините не се предадоха и откриха сили да поведат още веднъж още до паузата. И кой различен, в случай че не Хари Кейн? Звездата получи подаване от Кейн и се нуждаеше от едно в допълнение допиране, с цел да преодолее Гън.

През втората част Саутхямптън имаше лек превес в срещата, само че грешки на Редмънд и Уорд-Праус не помогнаха за спечелването на точката.
 Снимка 445052
Източник:

ЧЕЛСИ - БРАЙТЪН 2:0

1:0 Жоржиньо-дузпа (50 " ), 2:0 Уилиян (78 " )

ТОТНЪМ - САУТХЯМПТЪН 2:1

1:0 Ндомбеле (24 " ), 1:1 Ингс (39 " ), 2:1 Кейн (43 " )
 Ливърпул победи Шефилд Юнайтед с 1:0 във Висшата лига
Шефилд Юнайтед затрудни Ливърпул, само че не спря победната серия на " алените "