Отборите на Брюж и Галатасарай завършиха наравно 0:0 в мач

...

Брюж и Галатасарай не успяха да се преборят за победата

Отборите на Брюж и Галатасарай приключиха наедно 0:0 в мач от група А на Шампионската лига, игран в белгийския град.

Първото голово състояние беше на сметката на домакините в 8-ата минута, когато Бонавентюр беше покрай попадение, само че ударът му с глава не откри задачата. В 31-ата минута Симон Миньоле направи ослепително избавяне при рисков шут на Райън Бабел от състава на гостите. Отговорът на Брюж не закъсня - в 34-ата минута Рика нацели гредата. В 54-ата Фернандо Муслера мазета добър изстрел с глава на Окереке след центриране от корнер. В 61-ата минута и Софиан Фегули от турския тим се регистрира с шут в гредата. Последното по-интересно събитие пристигна в 88-ата минута, когато в наказателното поле топката срещна ръката на Мариано Ферейра от състава на “лъвовете”, само че след консултация с ВАР съдията реши да не отсъжда дузпа.

Така Брюж и Галатасарай имат по една точка в актива си след първия си мач, до момента в който по-късно довечера един против различен играят Пари Сен Жермен и Реал Мадрид. Шампионска Лига 1 кръг, сряда 18 септември  Клуб Брюж 0:0краен резулат  Галатасарай