Отборите на Брайтън и Уотфорд не се победиха в двубой

...

Комичен автогол остави спора между Брайтън и Уотфорд без победител

Отборите на Брайтън и Уотфорд не се победиха в дуел от 26-ия кръг на британската Висша лига - 1:1. По този метод гореспоменатите остават тясно свързани в борбата за оставане в елита. " Чайките " са на 15-та позиция с 27 точки, до момента в който лондончани са предпоследни с три по-малко.

Чисто статистически, селекцията на домакините беше тази, която доминираше, само че в последна сметка не съумя да се поздрави с цялостния триумф. Нещо повече, селекцията на Греъм Потър се оказва догонваща в резултата още в 19-ата минута, когато Доукуре вкара за " стършелите ". Халфът получи прекомерно доста независимост от обкръжилите го бранители в " синьо-бяло " и в последна сметка насочи мощен шут, който опъна мрежата зад Матю Райън.
 Възходът на Евертън продължи с победа над Кристъл Палас

" Карамелите " се постановиха с 3:1 над " орлите "

Брайтън малко инцидентно се добра до точката, откакто в 78-ата минута Адриан Мариапа беше обезпокоен оптимално при изострен пас на Алиреза Джаханбахш и ужасяващо прати топката в личната си мрежа.

В идващия кръг " чайките " гостуват на Шефийлд Юнайтед. Уотфорд пък ще има аудиенция на Манчестър Юнайтед.

БРАЙТЪН - УОТФОРД 1:1

0:1 Доукуре (19 " ), 1:1 Мариапа-автогол (78 " )