Отборите на Ботев Враца и Локомотив София не се победиха

...

Ботев Враца и Локомотив София извършиха чудеса от храброст, но не успяха да се победят

Отборите на Ботев Враца и Локомотив София не се победиха в основен конфликт за оставане в efbet Лига. Двата отбора приключиха 1:1 след голове на Димитър Митков и Диего Фераресо, въпреки че мачът изобилстваше от голови обстановки.

Домакините започва добре и още в първите минути имаха няколко положителни благоприятни условия за разкриване на резултата. В седмата минута Бентахар центрира към непокрития Мартин Николов, само че той не съумя да насочи най-хубавия изстрел и топката приключи в ръцете на Дамян Дамянов.

Отговорът на Локомотив не закъсня и десетина минути по-късно столичните "железничари " към този момент имаха задатък след гол на Димитър Митков. Октавио подаде надясно за Кацаров, който центрира към наказателното поле, където отбраната на врачани се намеси ужасяващо и не съумя да почисти. Така кълбото още веднъж се озова в краката на Октавио, който центрира отначало към Митков, а юношата на Лудогорец с глава изведе тима си напред с първото попадение с "червено-черната " фланелка.

Домакиите оцеляха в 28-ата минута, откакто Матеус Дуарте засече центриране от корнер, само че изстрелът му мина около вратата на Костов. Секунди по-късно пък Браян Переа опита шанса си, само че не затрудни Дамян Дамянов.

Авансът на Локомотив устоя единствено 15-ина минути, защото след половин час игра Диего Фераресо възвърне равенството. Стражът на гостите излезе да посреща напредващия Мохамед Бентахар, който с лекост го трансферира и центрира към оставения изцяло самичък Диего Фераресо. За бразилеца остана лесната задача несмущаван да прати топката във вратата за 1:1.

Втората част стартира с основно избавяне на Красимир Костов. Димитър Митков овладя прелестен пас на Мики Орачев и мигновено стреля към вратата на Ботев, само че стражът на домакините се оправи ослепително и опази мрежата си от нов гол.

В 63-ата минута Божидар Кацаров се озова на върха на офанзива на Локомотив, само че не съумя да насочи обещаващ изстрел, защото Костов бе застанал на вярното място и опази вратата си.

До последния съдийски сигнал двата отбора опитваха да трансформират развоя на събитията, само че без триумф. Така и Ботев, и Локомотив взимат по точка, което оказва помощ повече на "железничарите ", които макар равенството, вършат голяма крачка в борбата си за оцеляване и разчитат на неуспех на Царско село. Локомотив остава 12-и с 30 точки, а врачани са предпоследни с 24 пункта.

Ботев Вр - Локо Сф КР 1:1
0:1 Димитър Митков 17'
1:1 Диего Фераресо 32'