Отборите на „Ботев“ (Враца) и „Дунав“ завършиха наравно 0:0 в

...

Ботев/Враца/ продължава да буксува, не успя да победи и разпадащия се Дунав/Русе/

Отборите на „ Ботев “ (Враца) и „ Дунав “ приключиха наедно 0:0 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Врачани могат да съжаляват, че не взеха трите точки и за следващ мач не съумяват да усетят всука на успеха. Веднъж гредата избави русенци през второто полувреме при удар на резервата Доминик Янков, а нападателите на домакините сътвориха много пропуски пред вратата на Благой Макенджиев.
Валери Божинов отпадна от групата на „ Ботев “ поради болки в кръста и заради тази причина не бе измежду запасите на отбора. Той към този момент се появи от пейката против „ Арда “ в предходния кръг. Валери Домовчийски водеше офанзива на врачани, а Петър Атанасов и Даниел Генов нападнаха по крилата за домакините.
Бъдещето на „ Дунав “ пък е сложено на карта, откакто преди седмица президентът доктор Симеон Симеонов, разгласи, че се отдръпва. Феновете намерено се тормозят тимът да не последва ориста на „ Верея “, който след изпадането от елита не получи професионален лиценз.
Преди днешния мач „ Ботев “ (Враца) и „ Дунав “ бяха играли между тях общо 32 пъти в елита, като салдото бе 11 победи за Ботев, 8 равенства и 13 триумфа за "драконите ".
В 9-ата минута Валери Домовчийски опита забавен удар от придвижване, който не откри задачата. В 16-ата минута още веднъж Домовчийски стреля, само че около вратата. Минута по-късно Стефан Христов получи положително подаване в наказателното поле, само че при удара си загуби равновесие, и Красимир Костов съумя да избие в ъглов удар. В 26-ата минута домакините от Враца пропуснаха добра опция да поведат в резултата. Давид Рибейро засече с глава центриране на втора греда от Даниел Генов. Мартин Ковачев съумя да подложи крайник пред голлинията и да блокира удара. Първото полувреме мина при равностойна игра от двата отбора и липса на голови положения.
С началото на второто полувреме наставникът на „ Ботев “ Сашо Ангелов прибегна до две смени. Терена напуснаха Христо Златински и Апостол Попов. Местата им бяха заети от Христо Златински и Венцислав Керчев.
В 51-ата минута Доминик Янков нацели горната греда. Младокът съумя да се освободи от двама бранители в наказателното поле, след което прати мощния си удар право в горната греда. В 69-ата минута Благой Макенджиев парира рисков удар на Георги Вълчев. Валери Домовчийски откри Даниел Генов в наказателното поле, а той отклони към свободния Вълчев, който насочи удара си право в горния десен ъгъл. Макенджиев въпреки всичко съумя да избие с една ръка в ъглов удар и да резервира равенството. Три минути по-късно „ Ботев “ пропусна нова добра опция за гол. Удар на Доминик Янков мина около левия непряк дирек.
В 79-ата минута Доминик Янков качи топката на главата на Валери Домовчийски, а нападателят бе заел добра позиция сред централни бранители на „ Дунав “. Ударът на Домовчийски с глава обаче не откри очертанията на вратата. В добавеното време удар на Вълчев излезе в навън.

„ Ботев “ – „ Дунав “ 0:0

Стартови сформира:
„ Ботев “: Красимир Костов, Ангел Лясков, Андреас Васев, Апостол Попов, Валери Домовчийски, Георги Вълчев, Давид Перейра, Даниел Гаджев, Даниел Генов, Илия Миланов, Христо Златински
„ Дунав “: Благой Макенджиев, Михаил Милчев, Любен Николов, Мартин Ковачев, Росен Колев, Самуел Инкоом, Александър Исаевски, Диян Димов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев, Стефан Христов

Съдия: Валентин Железов

Стадион: "Христо Ботев
Източник: bulnews.bg