Отборите на Ботев (Пловдив) и Верея (Стара Загора) играят при

...

Ботев - Верея 0:0

Отборите на Ботев (Пловдив) и Верея (Стара Загора) играят при резултат 0:0 в конфликт от 9-ия кръг на шампионския плейоф в Първа професионална лига.

Срещата стартира добре за домакините, които през първите 10 минути напълно направляваха играта, само че първата заплаха бе пред вратата на Даниел Кайзер, който бе тестван от Валери Домовчийски. Атакуващият футболист на " сините " стреля доста мощно, само че стражът на " канарчетата " се намеси на равнище.

В 21-ата минута Георги Вълчев също опитва шанса си, само че още веднъж Кайзер се оправи.

Двата отбора не се борят за нищо с изключение на за своята чест. Това важи с особена мощ за гостите, които са в страхотна дупка. Старозагорци нямат победа към този момент 10 следващи турнирни мача, като изгубиха последните си 4 дуела. Те ще опитат да спрат пропадането си, с цел да създадат финала на сезона най-малко малко по-позитивен.
 Ботев(Пловдив) - Берое
Досега през сезона Ботев и Верея се срещнаха към този момент три пъти. Пловдивчани записаха два триумфа в първите два мача, а третият дуел приключи наедно. Позитивното за старозагорци е, че това реми бе единствената точка, която отборът завоюва в последните си 10 дуела.
 Верея - ЦСКА-София
Първа професионална лига, шампионски плейоф, 9 кръг:

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) 0:0

Стартови сформира:

БОТЕВ (4-2-3-1): 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Ндонгала, 9. Диого Кампос, 20. Стивън Петков
Ст. треньор: Николай Киров

ВЕРЕЯ (4-2-3-1): 12. Даниел Наумов, 4. Пламен Тенев, 5. Илия Мунин, 6. Иво Иванов, 26. Хюсеин Сюлеймани, 87. Симеон Мечев, 18. Георги Вълчев, 11. Илиян Йорданов, 77. Милен Танев, 17. Валери Домовчийски, 29 Венцислав Христов

ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ВЕРЕЯ

Първа лига 9 кръг, вторник 15 май  Ботев (Пловдив) 0:021 минута  Верея (Стара Загора)