Отборите на Ботев Пловдив и Черно море играят при резултат

...

НА ЖИВО: Черно море изравни на Ботев в Коматево

Отборите на Ботев Пловдив и Черно море играят при резултат 1:1 в дуела си от 23-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят започва в 15 часа и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В Gong.bg следим развиването на мача минута по минута.

Рефер на срещата е Петър Костадинов, с асистенти Георги Дойнов и Мартин Димитров

След спокойни първи минути в Коматево, домакините бяха тези, които съумяха да стигнат до първа голова опция в мача. Станислав Шопов получи на лявото крило, напредна добре и центрира чудесно в наказателното поле. Там Тодор Неделев се измъкна от опеката на двама бранители на Черно море и съумя да стреля от сложна позиция. Миодраг Митрович обаче сподели класа и съумя да избие с крайник, а по-късно и да улови топката.

Футболистите на Ферарио Спасов продължиха да бъдат по-активни на терена и да пробват офанзиви към противниковата врата, само че без необикновен триумф. Играчите на гостите действаха най-вече на контраофанзива, а това не затрудняваше изключително домакините.

В 17-ата минута Черно море стигна до отличен късмет за гол, в основата на който бе Матиас Курьор. Той проби доста добре отдясно, преодоля няколко играчи на домакините и откакто навлезе в наказателното поле стреля по диагонала. Янко Георгиев съумя да отклони леко топката, с цел да я прати в десния дирек на вратата. Джонатан Перейра реагира най-съобразително и почисти в корнер. В идната офанзива Родриго също стреля към вратата на Ботев, само че Георгиев улови.

Постепенно функциите се размениха и гостите започнаха да диктуват темпото на игра, което докара до няколко отлични благоприятни условия за гол. В 24-ата минута Курьор видя чудесно включващия се Дани Кики, който обаче бе изпреварен от Янко Георгиев, който прозорливо излезе и пресече паса. Топката обаче попадна в Панайотов, който опитва прехвърлящ удар, само че Терзиев съумя да избие с глава.

Четири минути по-късно Панайотов имаше нова отлична опция. Той получи отдясно в наказателното поле и опитва удар по диагонала, само че прати коженото кълбо в гредата.

Ботев бе извънредно покрай откриването на резултата в 38-ата минута, когато домакините стигнаха до директен свободен удар наоколо до вратата на Черно море. Тодор Неделев се нагърби с осъществяването му. Звездата на „ канарчетата” стреля технично, само че топката срещна десния непряк дирек, след което попадна в Ничев. Той също стреля, само че още веднъж в страничния дирек на вратата. Последва добавка на Джонатан Перейра, който обаче бе в засада.

БОТЕВ ПД – ЧЕРНО МОРЕ 1:1

1:0 Филипов 58', 1:1 Родриго 78'

Ботев Пд: 1.Янко Георгиев, 28.Филип Филипов, 11. Иван Бандаловски, 3.Димитър Пиргов, 6.Костадин Ничев, 2.Джонатан Перейра, 18.Радослав Терзиев, 17.Лъчезар Балтанов (к), 14. Станислав Шопов, 7.Александър Тонев, 8.Тодор Неделев

Резерви: 33.Георги Аргилашки, 25.Станислав Работов, 15.Иво Казаков, 23. Димитър Тонев, 26.Атанас Стоименов, 29.Емил Колев, 16.Димитър Пройчев

Треньор: Ферарио Спасов

Черно море: 18.Миодрог Митрович, 33.Мирослав Енчев, 44.Димитриос Хантакиас, 5.Стефан Станчев (к), 2.Цветомир Панов, 10.Илиан Илиев-мл, 11.Мохамед Букаси, 72.Родриго Енрике, 71.Васил Панайотов, 19.Матиас Курьор, 99.Дани Кики

Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 8.Емил, Янчев, 45.Даниел Стоянов, 77.Петър Вуцов, 16.Денислав Ангелов, 31.Лъчезар Йорданов, 20.Алваро Кардо

Треньор: Илиан Илиев