Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Вердер (Бремен) завършиха 2:2 във

...

Борусия М и Вердер не се победиха

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Вердер (Бремен) приключиха 2:2 във трогателен конфликт от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Борусия събра 17 точки и излезе на деветото място във краткотрайното класиране. Вердер е 12-и с 15. Гостите първи стигнаха до гол в 7-ата минута, когато Рафаел Боре бе открит зад отбраната с дълъг пас и от придвижване стреля във вратата за 0:1.

В самия завършек на полувремето домакините изравниха. Робин Хак се пребори за топката в наказателното поле и подаде за Роко Райц, който с изстрел по земя бе прецизен за 1:1.

В 49-ата минута Борусия направи и цялостен поврат. Хак получи в пеналта, задържа и подаде към Райц, който финтира бранител и означи за 2:1. Резултатът се задържа до 76-ата минута, когато Марвин Дукш бе прецизен за 2:2.

" Жребчетата " приключиха срещата с човек по-малко на терена, откакто в добавеното време Кристоф Крамер получи червен картон.
 Унион Берлин - Борусия Мьонхенгладбах 3:1 в мач от Бундеслигата
След месеци на мъка: Унион още веднъж победи!