Отборите на Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен записаха категорични победи

...

"Борусия" Дортмунд и "Байер" Леверкузен с нови категорични победи

Отборите на " Борусия " Дортмунд и " Байер " Леверкузен записаха безапелационни победи в мачовете си от 27-ия кръг на Бундеслигата.

" Жълто-черните " не позволиха неточност при визитата си на " Волфсбург " и след 2:0 записаха шеста поредна победа в немското състезание. Точни бяха Рафаел Герейро в 32-ата минута и Ашраф Хакими в 78-ата.

Снимка: Reuters

В последните 8 минути домакините играха с човек по-малко след изпъждане на Феликс Клаус.

С този триумф отборът на Люсиен Фавър се приближи на точка до " Байерн " Мюнхен, който по-късно през днешния ден е хазаин на " Айнтрахт " Франкфурт.

" Байер " Леверкузен записа нова безапелационна победа, откакто се наложи с 3:1 при гостуването си на " Борусия " Мьонхенгладбах. " Жребчетата " са измежду директните противници на " аспирините " за място в Шампионската лига през идващия сезон.

19-годишният капитан Кай Хаверц откри резултата за гостите в 7-ата минута, а в 52-ата Маркус Тюрам, който е наследник на Лилиан Тюрам, изравни за 1:1.

Отново Хаверц даде преднина на " Байер ", отбелязвайки дузпа в 58-ата минута, а в 81-ата бранителят Свен Бендер вкара за крайното 3:1.
На трибуните пък имаше 13 хиляди картонени облика на последователи, подкрепящи " Гладбах ".

В другите срещи от деня, " Вердер " Бремен победи " Фрайбург " като посетител с 1:0, а " Падерборн " и " Хофенхайм " приключиха 1:1.
Източник: btvnovinite.bg