Отборите на Болоня и Верона завършиха наравно 1:1 на “Ренато

...

Борини спаси Верона още в дебюта си

Отборите на Болоня и Верона приключиха наедно 1:1 на “Ренато Дал’Ара” в дуел от 20-ия кръг на Серия “А”.

Матиа Бани даде задатък на домакините в 20-ата минута, възползвайки се от неточност на съперников състезател при осъществяване на корнер. В 66-ата обаче бранителят от воин стана антигерой за своя отбор, защото си изкара втори жълт и надлежно червен картон за фаул против Матиа Дзакани. Гостите се възползваха от числения си превес и до края на мача насочиха редица удари по посока на противниковата врата. Така се стигна до 81-ата минута, когато влезлият като запаса Фабио Борини се разписа с глава след центриране на Дарко Лазович. Така поливалентният футболист ознаменува дебюта си с гол, донесъл точка за неговия отбор.

PUNTO DI LOTTA, PUNTO PESANTE #BolognaVerona #sudiamocelA pic.twitter.com/6GiktqQ1t4
— Hellas Verona FC (@HellasVeronaFC) January 19, 2020 В класирането Верона е 10-и с 26 пункта, а Болоня е 12-и с два по-малко.
Серия А 20 кръг, неделя 19 януари  Болоня 1:1краен резулат  Верона