Отборите на Болоня и Фиорентина направиха 1:1 в двубой от

...

Зрелищен гол в 94-ата минута продължи головото постижение на Болоня

Отборите на Болоня и Фиорентина направиха 1:1 в дуел от 18-ия кръг на Серия “А”. Марко Бенаси (27) и Рикардо Орсолини (94) осъществиха попаденията. Така момчетата на Синиша Михайлов са вкарали в 17 от 18-те си мача до момента. Двата отбора остават в средата на класирането. В 12-ата минута Родриго Паласио прати топката в мрежата на гостите, само че при вдигнат байрак за засада. Повторенията ратифицираха засадата. Четвърт час по-късно “виолетовите” откриха резултата след атрактивен гол. Топката беше изчистена отвън наказателното поле и Марко Бенаси посрещна топката със страховито воле от въздуха. Той шутира от 22 метра и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратаря - 0:1. След почивката домакините заиграха по-дейно и по-често нападнаха, само че без последици. В 70-ата минута Федерико Киеза нанесе прецизен удар и вратарят на Болоня съумя да избие. В 77-ата резервата Федерико Сантандер шутира мощно и над вратата. Домакините бяха доста покрай попадение в 88-ата минута. След центриране отдясно Матия Бани не съумя добре да отклони топката, а вратарят избави единствено поради положителното позициониране, защото не разбра по какъв начин топката се удари в ръцете му. В 94-ата Рикардо Орсолини осъществя зрелищен изравнителен гол от директен свободен удар, при който всички чакаха центриране. Той завъртя топката с доста мощ високо към първата греда и изненада вратаря - 1:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Серия А 18 кръг, понеделник 6 януари  Болоня 1:1краен резулат  Фиорентина