Отборите на Берое и Черно море се изправят един срещу

...

Коравите Берое и Черно море влизат в юбилеен сблъсък помежду си

Отборите на Берое и Черно море се изправят един против различен в първи дуел от съботната стратегия на петия кръг в родната efbet Лига. Срещата на стадион „ Берое “ започва в 18:45 часа и ще може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата. На уеб страницата ще проследим мача минута по минута.

Двата отбора излизат в юбилеен мач №100 между тях, като „ заралии “ имат 33 триумфа, „ моряците “ – 37, а ремитата са 29. Варненци са в серия от три турнирни победи над днешния си съперник, като последната победа на старозагорци датира от преди две години. Наставникът на старозагорци Петър Хубчев е с две победи и две загуби в пет мача против наставника на варненци Илиан Илиев.

Берое търси втората си победа след тази на старта на сезона, а Хубчев показа след тежкото проваляне от ЦСКА в предходния кръг, че на отбора му трябват точки, изключително в семействата. Очакванията са треньорът на Берое да заложи на скица с трима централни бранители.

Добрата вест е, че централният нападател Луизиньо да Силва се завръща след изтърпяно наказване от два мача.

Тимът на Черно море пък победи с 3:0 Черноморец Балчик в контрола, която се игра поради отсрочения мач против Левски. В инспекцията за „ моряците “ с гол се завърна нападателят Исмаил Иса, само че не е ясно дали ще подпише контракт с отбора.

Голмайсторът на варненци Евгений Сердюк най-накрая ще бъде разполагаем за този мач, до момента в който капитанът Даниел Димов продължава да лекува травма.

Главен арбитър на срещата ще бъде Георги Иванов.