Отборите на Бърнли и Евертън завършиха при резултат 1:1 двубоя

...

Реми беляза първия мач за кръга във Висшата лига

Отборите на Бърнли и Евертън приключиха при резултат 1:1 дуела си от 11-ия кръг на британската Висша лига.

Срещата стартира стремително за домакините, откакто неспасяемият удар на Роби Брейди влетя в долния ляв ъгъл. Малко по-късно Доминик Калвърт-Люин пропиля голяма опция за ранно равнене.

В края на първата част Крис Ууд имаше цялото време на света да овладее фино подаване и да насочи удар към вратата на Пикфорд, само че британският пазач избави.

Секунди по-късно Евертън изравни. Ричарлисон сервира топката на крайници на Калвърт-Люин, който с лекост чукна топката в опразнената мрежа и възвърне равенството.

През второто полувреме съвсем липсваха по-сериозни обстановки и равенството остана непроменено до последния съдийски сигнал.

Така " карамелите " се изкачиха до 7-ото място и към този момент имат 17 точки, а Бърнли остава на нежеланото 19-о място с едвам 6 пункта в своя актив.
Източник: fakti.bg