Отборите на Атлетик Билнао и Ейбар завъртяха 0:0 в двубой

...

Нулите от таблото на Сан Мамес не се отлепиха

Отборите на Атлетик Билнао и Ейбар завъртяха 0:0 в дуел от 17-ия кръг на Ла Лига. “Лъвовете” натискаха в огромни интервали от дуела, само че по този начин и не стигнаха до попадение. Така момчетата на Гайска Гаритано пропуснаха да влязат в топ 4. В 15-ата минута отборът от “Ипуруа” изиска дузпа за игра с ръка, само че съдията реши, че няма съображение за нарушаване на разпоредбите. “Рохибланкос” пробваха да вдигнат темпото, само че до края на полувремето по този начин и не стигнаха до голова обстановка. Секунди преди почивката попадение на Иниго Кордоба не беше зачетено поради засада. През втората част “лъвовете” продължиха да играят тромаво и да не основават голови обстановки. В 72-ата Андер Капа центрира отдясно и бранителят на “синьо-червените” си вкара автогол. Ситуацията обаче беше анулирана поради засада на десния защитник. В 83-ата стражът на гостите Марко Дмитрович се оправи с рисков удар с глава на Раул Гарсия. Примера дивисион 17 кръг, събота 14 декември  Атлетико Мадрид 22:00предстои  Осасуна