Отборите на Атлетик Билбао и Реал Мадрид играят при резултат

...

НА ЖИВО: Атлетик Билбао 1:2 Реал Мадрид

Отборите на Атлетик Билбао и Реал Мадрид играят при резултат 1:2 в среща от 21-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят започва стремително, като единствено за първите 10 минути паднаха три гола. Карим Бензема откри резултата още в третата минута с компактен изстрел в десния ъгъл на вратата. Четири минути по-късно още веднъж френският национал връхлетя върху отскочила топка и я прати право в мрежата на Билбао.

Домакините обаче побързаха да отвърнат на удара и в 10-ата минута Ойхан Сансет стреля към вратата, а лявата греда му оказа помощ и понижи за 1:2.

В 22-ата минута домакините можеха даже да върнат паритета, само че Унай Венседор прати топката високо над вратата на Реал. До края на първата част обаче темпото спадна и двата тима не съумяха да си отбележат нови попадения.

Билбао започва втората част стремително и малко след подновяването на играта профука две обещаващи благоприятни условия. Първо Иняки Уилямс стреля на сантиметри от лявата греда, а малко по-късно удар на Нико Уилямс бе блокиран от бранител на гостите.

Натискът на домакините продължи и в 76-ата минута Раул Гарсия също опитва шанса си. Испанецът изстреля топката към вратата, само че тя мина малко над напречната греда.

Билбао - Реал Мадрид 1:2
0:1 Карим Бензема 4'
0:2 Карим Бензема 7'
1:2 Ойхан Сансет 10'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Билбао: 25. Агиресабала, 18. Де Маркос, 5. Алварес, 3. Нунес, 24. Баленсиага, 19. Зарага, 14. Гарсия, 16. Венседор, 10. Муняин, 9. Уилямс, 8. Сансет

Треньор: Марселино Торал

Реал Мадрид: 1. Куртоа, 23. Менди, 6. Фернандес, 3. Милитао, 17. Васкес, 8. Кроос, 25. Камавинга, 15. Валверде, 20. Винисиус, 9. Бензема, 7. Азар

Треньор: Карло Анчелоти