Отборите на Арда и Берое играят при в мач от

...

НА ЖИВО: Арда 1:0 Берое, Луков с ключова намеса

Отборите на Арда и Берое играят при в мач от 22-ия кръг на родната efbet Лига. Тонислав Йорданов откри в 37-ата минута след превъзходен удар от отдалеченост. Срещата на „ Арена Арда “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

И в двата лагера претърпяха бурни зими, като съществено стегнаха финансовата рамка. И Арда, и Берое имат нови треньори – Стамен Белчев и Петър Хубчев.

Домакините се намират в сериозна рецесия, откакто записаха три следващи загуби досега напролет – от Лудогорец, Ботев Пловдив и Пирин. В тези срещи кърджалийци даже не означиха гол.

В същото време Берое отпадна на ¼-финалите на SESAME Купа на България. Заралии надделяха Царско село и приключиха наедно с Ботев Пд в шампионата.

Арда няма да може да разчита на двамата си нови чужденци – Ел Мами Тетах и Ласане Ндиайе. Берое ще е без халфа Кевин Тапоко.

/ /

В първите минути темпото беше умерено без съществени рискове за двамата вратари. Единствено в третата минута Светослав Ковачев опита удар от отдалеченост, само че около лявата греда на Генадий Ганев.

Първият прецизен удар в дуела пристигна в 23-ата минута и бе на сметката на гостите. Тогава Симеон Мечев центрира от свободен удар в наказателното поле на Арда, където Абубакар Тунгара засече с глава от границата на вратарското поле, само че право в ръцете на Мартин Луков.

Домакините дадоха отговор три минути по-късно, когато Ковачев нанесе мощен изстрел от дъгата пред наказателното поле, само че украинският пазач на гостите мазета в ъглов удар.

В 29-ата минута Тонислав Йорданов беше изведен отдясно в наказателното поле и нанесе изстрел по тревата, само че Ганев улови.

Арда поведе в резултата в 37-ата минута, когато Тонислав Йорданов се разписа след прелестно осъществяване. Топката беше центрирана отдясно в наказателното поле на Берое, където Серкан Юсеин подложи крайник, само че единствено заложи топката за Йорданов, който нанесе необикновен удар от дъгата пред наказателното поле и прати кълбото в горния десен ъгъл на Ганев - 1:0.

Две минути преди края на първата част Ковачев още веднъж опитва изстрел от солидна отдалеченост, само че право в обятията на Ганев.

Второто полувреме също стартира без рискове пред двете порти, като чак в 57-ата минута Тунгара засече с глава центриране от корнер, само че на безвредно разстояние над вратата.

Две минути по-късно обаче Берое изпусна превъзходен късмет да изравни резултата. Кийлън Лебон задържа доста добре отляво, след което центрира във вратарското поле, където Алиун Фал нанесе удар с глава, топката мина сред краката на Мартин Луков, който обаче съумя да я закове навръх голлинията.