Отборът на Арсенал победи с 3:1 Уест Хем в двубой

...

Арсенал спря двумесечното пропадане за 9 минути

Отборът на Арсенал победи с 3:1 Уест Хем в дуел от 16-и кръг на Висшата лига. Попадението падна в 39-ата минута и бе дело на Анджело Огбона. В 60-а минута Габриел Мартинели възвърне равенството в срещата. Шест минути по-късно Никола Пепе оформи цялостния поврат за "артилеристите ". В 69-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг осъществя за 3:1 и направи преднината на своите удобна.

И двата отбора влязоха умерено в срещата, макар че още в 5-ата минута Микел Антонио получи топката в наказателното поле, само че ударът му бе неакуратен и прелетя над напречната греда.

В 25-ата минута Робърт Снодграс центрира в наказателното поле след осъществяване на свободен удар. След безредие топката доближи до Пабло Форналс, който насочи удар, само че Бернд Лено мазета топката.

Само след четвърт час игра Фреди Люнгберг извърши насилствена промяна, откакто Киерън Тиърни се контузи и не можа да продължи срещата, а на негово място влезе Сеад Колашинац.

В 34-ата минута Микел Антонио преодоля противниковата отбрана и насочи изстрел към вратата на Лено, само че немският пазач се намеси безапелационно.

Пет минути по-късно Анджело Огбона откри резултата в срещата. Италианецът от нигерийски генезис доближи първи до отбита топка и насочи приказен удар с глава, насочвайки топката право в задачата. Съдията на срещата Майк Дийн обаче реши да ревизира обстановката благодарение на ВАР поради подозрения за игра с ръка. След цяла безкрайност прегледи попадението въпреки всичко бе прието и задатъкът на домакините бе факт.