Отборът на Зора победи Златна Добруджа със 105:99 (36:31, 29:33,

...

Очаквано шоу и серия от атрактивни моменти на Мача на звездите в Шумен

Отборът на Зора победи Златна Добруджа със 105:99 (36:31, 29:33, 40:35) в " Престиж Мача на звездите ", който се игра в " Арена Шумен ".

Срещата се трансформира в предстоящото шоу и предложи серия от атрактивни моменти, а дуелът се игра в три, вместо обичайните четири четвърти. Веднага след почивката на терена излязоха играчите от именития шуменски тим от края на 90-те години Фикосота, които направиха показателен 10-минутен минимач против събирателен тим от играчи на Зора и Златна Добруджа. На петата минута от мини-мача легендите бяха сменени от младите баскетболисти на Шумен.

Най-резултатен в срещата с 24 точки за спечелилите от Зора бе състезателят на Ямбол ЛаРон Смит, който получи и премията за " Най-полезен състезател ". Още 18 точки добави младият баскетболист на Черно море Георги Боянов, а с 15 завърши плеймейкърът на Левски Лукойл Патрик Рембърт.

За Златна Добруджа центърът на Академик Бултекс Петер Олисемека означи 20 точки, гардът на Ямбол Айзая Уилямс вкара 17, а Христо Захариев прибави 13.

В обособените състезания премията за " Най-добър забивач " взе младият баскетболист на Черно море Мартин Йорданов, " Най-добър стрелец от тройката " стана ветеранът Александър Груев, а Патрик Рембърт прибра оценката в състезанието за умения.