Отборът на Зенит победи с 3:1 Бенфика в мач от

...

Зенит разпиля Бенфика и излезе начело в групата

Отборът на Зенит победи с 3:1 Бенфика в мач от груповата фаза на Шампионска лига. В 22-ата минута Артьом Дзюба откри резултата. В 70-ата минута Рубен Диаш имаше нещастието да си означи автогол при опит да отклони центриране. Осем минути по-късно Сардар Азмун означи за 3:0, а в 85-ата минута Раул де Томас осъществя почетно попадение за Бенфика, оформяйки крайното 3:1.

Срещата стартира стремително, като още в 3-ата минута Сардар Азмун нанесе добър удар по трева, само че Одисеас Влаходимос направи фамозно избавяне.

В 5-ата минута Харис Сеферович показва добра ориентировка в наказателното поле, достигайки до центриране от ъглов удар, само че не съумя да насочи добре топката и тя мина настрана от дясната греда.

В 10-ата Мело Дъглас си освободи празно пространство и шутира от приблизително разстояние, само че топката мина над напречната греда.

Резултатът бе открит в 22-ата минута, когато Артьом Дзюба си освободи простанство в наказателното поле и със страховит завършващ удар откри долния десен ъгъл на вратата.

Само две минути по-късно Зенит имаше шанса да удвои преднината си, само че Олег Шатов изпрати удара си на сантиметри от лявата греда.

В края на първата час Себастиан Дриуси овладя прецизен пас и шутира инстинктивно към вратата, само че ударът му бе неакуратен.

Вратарят на Бенфика бе заставен да прави избавяне още при започване на втората част, парирайки опита на Сердар Азмун, който овладя акуратен пас в наказателното поле, само че не съумя да преодолее Влаходимос.

В 70-ата минута Рубен Диаш имаше нещастието да си означи автогол, пробвайки се до отклони центриране в дребното наказателно поле. Секунди по-късно реферът реши да прегледа обстановката с ВАР, само че след консултацията Карлос Дел Серо удостовери първичното си решение и резултатът стана 2:0.

Малко по-късно Сердар Азмун извърши страховит самостоятелен рейд и финтира елегантно вратаря, изпращайки топката в мрежата му.

Пет минути преди края на срещата Раул де Томас означи за Валенсия и оформи крайния резултат посредством превъзходен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Андрей Лунев.

Зенит и Бенфика са част от група G на Шампионската Лига. Класирането в групата наподобява по този начин: