Отборът на Зенит направи голяма крачка към спечелване на титлата

...

Зенит докосва титлата след драматичен успех в Краснодар

Отборът на Зенит направи огромна крачка към продобиване на купата в съветската Премиер лига. Тази вечер отборът от Санкт Петербург завоюва по трагичен метод гостуването си на Краснодар с 3:2. Това бе директен конфликт сред два от тимовете, борещи се за златните медали и по тази причина триумфът на възпитаниците на Сергей Семак е с двойна стойност.

Гостите първи взеха преднина в мача с гол на Артьом Дзюба в 19-ата минута, само че Иван Игнатиев изравни в 25-ата.

Ярослав Ракицкий още веднъж изведе Зенит напред в резултата в 69-ата минута, само че огромната драма настъпи в края на дуела.

В първата минута на добавеното време Маурисио Перейра вкара за Краснодар и направи резултата 2:2. Буквално в последните секунди преди края обаче гостите се добраха до триумфа с попадение на Артьом Дзюба за крайното 2:3.

Така Зенит се откъсна съществено на върха в класирането с 51 точки и преднина от 8 пред втория Локомотив (Москва). Краснодар остава на 3-ото място с 42 точки.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ Премиер Лига 24 кръг, събота 20 април  Краснодар 2:3краен резулат  Зенит