Отборът на записа минимален домакински успех с 1:0 над от

...

Страхотен гол на Петаня беше достатъчен за победа на Наполи срещу Сампдория

Отборът на записа най-малък домашен триумф с 1:0 над от 21-ия кръг на. Така неаполитанците се върнаха на победния път след загубата с 0:1 от и равенството 1:1 с.

“Партенопеите ” дадоха жертва в този дуел, откакто капитанът напусна терена контузен още в 30-ата минута. Малко по-късно се разписа с глава, само че ВАР сподели, че той е бил в състояние на засада и по този начин голът не беше зачетен. В 37-ата минута обаче въпреки всичко стигна до победно попадение, откакто беше прецизен с акробатично осъществяване. През втората част домакините още веднъж бяха по-настойчивият отбор, само че не съумяха да осъществят най-малко още един гол. В 80-ата минута в игра се появи новото попълнение, който по този начин записа дебюта си за тима.