Отборът на Залцбург записа инфарктна победа с 3:2 над РБ

...

Залцбург излъга Лайпциг в голов спектакъл

Отборът на Залцбург записа инфарктна победа с 3:2 над Република България Лайпциг довечера на старта на груповата фаза в Лига Европа.

" Червените бикове " изненадаха своя противник с гол още в 20-ата минута. Мунас Дабур доближи до отбита топка пред самата врата и с глава изпрати топката в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно, Хайдара удвои, откакто Улмер " достави " кълбото право на главата на своя съотборник. За него остана единствено да я чукне в мрежата и той това и направи - 2:0.

Лайпциг понижи резултата в 70-ата минута, откакто се възползва от груба неточност на съперников бранител. Лаймер се оказа най-съобразителен, овладя топката и я мушна в мрежата от близко за 1:2. Поулсен даже съумя да изравни малко по-късно, само че гостите взеха своето в самия завършек на мача, който приключи при резултат 3:2 за Залцбург.

Снимка 379449
Източник:

В другия мач от Група В, Селтик победи Розенборг с минималното 1:0 с гол на Грифитс.

Славия Прага без проблеми против Бордо, Копенхаген и Зенит поделиха по точка

Френският отбор отстъпи с 0:1

Така, Залцбург е първи във краткотрайното класиране, следван от Селтик. С по нула точки остават Република България Лайпциг и Розенборг.