Отборът на Ювентус се наложи над Каляри с 2:1 като

...

Ювентус записа домакинска победа над Каляри в италианската Серия А

Отборът на Ювентус се наложи над Каляри с 2:1 като хазаин в среща от 12-ия кръг на италианското футболно състезание.

Глейсон Бремер в 60-ата минута след прецизен изстрел с глава след центриране на Филип Костич и Даниеле Ругани в 70-ата донесоха преднина от 2:0 за домакините.

Пет минути по-късно, в 75-ата, бранителят Алберто Досена понижи пасива на гостите за 1:2 след осъществяване на ъглов удар и до края не се стигна до нови попадения.

Грандът от Торино се изкачи преди всичко във краткотрайното класиране с 29 точки, с една повече от втория Интер, който е с мач по-малко.

Ювентус реализира пети следващ триумф в Серия А, а с попадението си гостите прекъснаха серията от шест дуела без позволен за торинци в шампионата. Тимът на Каляри заема 17-а позиция с 9 точки в актива си.