Отборът на Ювентус се доближи максимално до седма поредна титлата

...

Ювентус докосва титлата след обрат срещу Болоня

Отборът на Ювентус се приближи оптимално до седма поредна купата в Италия, откакто победи Болоня вкъщи с 3:1 в мач от 16-ия кръг на Серия А.

„ Бианконерите “ имаха преднина от четири точки пред преследвача си Наполи преди началото на кръга, само че не започнаха добре дуела с Болоня и изостанаха в резултата в 30-та минута, когато Симоне Верди осъществя дузпа. Седем минути след почивката равенството бе възобновено след автогол на Себастиен Де Майо, а в 52-та минута Сами Кедира направи обратът цялостен. Шест минути по-късно Пауло Дибала означи трети гол за домакините и обезпечи трите точки за своя отбор. По този метод възпитаниците на Масимилиано Алегри към този момент водят със седем точки пред Наполи и се нуждаят от една победа в оставащите си два мача, с цел да станат първенци. Торинци могат да бъдат коронясани още довечера, в случай че Наполи загуби семейството си на Торино. /БГНЕС
Източник: bgnes.com