Отборът на Ювентус постигна победа с 3:0 при домакинството си

...

Ювентус тръгна гръмко в Серия А, Влахович с дежурните си два гола за бианконерите

Отборът на Ювентус реализира победа с 3:0 при семейството си на Сасуоло в дуел от първия кръг на италианската Серия А.

„ Старата госпожа “ откри резултата на „ Ювентус Стейдиъм “ в Торино след близо половин час игра, когато Алекс Сандро проби по левия фланг и центрира в наказателното поле на „ черно-зелените “, където Анхел Ди Мария стреля от воле, топката се отби от земята и трансферира стража Консили, с цел да се озове неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата му.

Ювентус удвои преднината си директно преди отмора, когато Душан Влахович бе фаулиран от Джан Марко Ферари в пеналтерията на гостите. Зад топката застана пострадалият Влахович, който с невъзмутимо осъществяване от „ бялата “ точка прати топката в междинната част на вратата.

Съставът на Масимилиано Алегри направи преднината си в срещата класическа в 51-ата минута, възползвайки се от неточност в изнасянето на топката от страна на Сасуоло. Реализаторът на първия гол в мача Ди Мария зае ролята на помощник, подавайки на Влахович, който с удар в далечния ъгъл на Консили оформи крайният резултат.

В класирането Ювентус е отпред с 3 точки, колкото има и вторият Наполи. Сасуоло пък е финален в таблицата.