Отборът на Юта Джаз записа победа като гост със 107:95

...

Юта пречупи Бостън, Уестбрук с десети трипъл-дабъл донесе драматичен успех на Оклахома

Отборът на Юта Джаз записа победа като посетител със 107:95 над Бостън Селтикс в среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация. По този метод „ джазмените “ прекъснаха отрицателната си серия от 9 следващи загуби от Селтикс и записаха първа победа в зала „ Ти Ди Гардън “ от 2008 година насам.

Двата тима започнаха равностойно срещата, само че след втората четвърт Юта пое последователно самодейността. Преди заключителната четвърта част гостите имаха солидна преднина от 12 точки, която в последна сметка се оказа задоволителна за изхода на срещата. Така играчите на Брад Стивънс инкасираха седмата си загуба от началото на акцията, само че не престават да са водач в Източната конференция. За спечелилите най-резултатен бе Рики Рубио с 22 точки, 7 битки и 5 асистенции, до момента в който за Бостън най-резултатен бе Кайри Ървинг с 33 пункта.

В различен мач от НБА отборът на Оклахома Сити Тъндър се наложи като посетител в извънредно трагичен конфликт със 119-117 (след продължения) над Филаделфия Севънти Сиксърс. Освен с оспорваната борба на паркета, срещата ще бъде запомнена и с реализирането на десетия трипъл-дабъл от началото на акцията на Ръсел Уестбрук. Лидерът на „ гръмотевиците “ приключи срещата с 27 точки, 17 битки и 15 асистенции. За американеца това е и общо 89-ти трипъл-дабъл в кариерата му. За домакините най-резултатен бе Джоел Ембийд, който наниза 34 пункта, които обаче не бяха задоволителни за успеха на неговия тим.