Отборът на Юта Джаз записа осми пореден успех в НБА,

...

Юта се справи с Ел Ей Клипърс за осма поредна победа

Отборът на Юта Джаз записа осми следващ триумф в НБА, откакто победи Ел Ей Клипърс със 124:103 вкъщи в мач от постоянния сезон. В Солт Лейк Сити първите 20 минути бяха равностойни, само че по-късно домакините поеха надзор над събитията и последователно увеличаваха преднината си, с цел да стигнат до безпроблемен триумф.

Най-резултатен за Юта бе Донован Мичъл с 27 точки, центърът Руди Гобер се регистрира с впечатляващ дабъл-дабъл - 20 точки и 17 битки, а Боян Богданович приключи с 20 точки. Силно от пейката се включи Джордан Кларксън с 21 точки за 29 минути игра. За Клипърс над всички бе Маркъс Морис Синиър с 24 точки, 7 битки и 8 асистенции, а Ерик Бледсоу осъществя 21 точки и 8 асистенции.

След положителната си победна серия Юта заема трето място на Запад с 20 триумфа и 7 провали, до момента в който Клипърс са на пета позиция в същата конференция с актив 16-13.

На невероятни заключителни секунди станаха очевидци феновете на Оклахома Сити Тъндър - Ню Орлийнс Пеликанс. Гостите имаха преднина от три точки малко преди края, само че 1,4 секунди преди края звездата на Тъндър Шей Гилгъс-Алекзандър осъществя доста сложна тройка от 9 метра разстояние през отбрана и с нарушен баланс, с цел да изравни резултата. Веднага по-късно Девонти Греъм от състава на Пеликанс направи обезверен опит от линията за три точки на своята половина (близо 19 метра), който попадна в задачата и донесе триумфа на гостите. Двата отбора заемат последните две места в Западната конференция.
Източник: dnesplus.bg