Отборът на Витоша Бистрица записа първата си победа през сезон

...

Витоша спря кошмарна серия и записа успех в efbet Лига

Отборът на Витоша Бистрица записа първата си победа през сезон 2019/20 в родната efbet Лига. Това стана чак в осмия кръг, откакто бистричани имаха седем следващи победи, само че триумфът с 3:2 над Царско село постави точка на отрицателната си серия. На три пъти „ тигрите” излизаха напред в резултата, откакто Илия Димитров откри в 14-ата, само че Антон Карачанаков изравни в 37-ата. Емил Гъргоров осъществя дузпа в 50-ата, а четвърт час по-късно Уесли Ната вкара страховит гол, правейки 2:2, само че в 72-ата минута получи втори жълт картон и бе изпъден.

В 84-ата обаче капитанът на Витоша Четин Садула постави точка на разногласието, откакто осъществя петия гол в мача.

Мачът започва с замяна на удари сред двата тима, като първо Евгени Зюмбулев стреля с глава в 11-ата, само че без грижи за Мартин Димитров. Секунди по-късно Родни Антуи също опита шанса си, само че без триумф.

В 14-ата минута домакините сътвориха отлично нахлуване с едно допиране, а Гъргоров „ хвърли” топката зад отбраната на „ царете” за Димитров, който с прехвърлящ удар даде задатък на домакините – 1:0.

В 37-ата минута Антон Карачанаков насочи удар от свободен удар, а Румен Гьонов отклони топката, правейки беззащитен да се намеси вратарят Християн Василев.

Очаквайте детайлности!

Домакините към момента са в търсене на първа точка през сегашния сезон след досегашните 7 загуби. Все отново в предходния кръг момчетата на Енгибар Енгибаров демонстрираха доста положителни знаци при гостуването на Ботев Пловдив. Треньорът на "тигрите " ще се надява това да се трансферира и в дуела против Царско село.

В състава на Витоша единствената неизясненост е към присъединяване на Лъчезар Котев, който попадна в полезрението на Ботев Пловдив.

Царско село, от своя страна, се намира на крилете на вдъхновението, откакто извоюваното домакинство против Берое в седмия кръг. "Царете " са в серия от 3 дуела без загуба и ще се надяват да затвърдят положителните впечатлния.

Ето ги съставите на двата отбора:

Витоша Бистрица : Християн Василев, Тодор Гочев, Евгени Зюмбулев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Илия Димитров, Георги Амзин, Четин Садула, Емил Гъргоров, Лъчезар Котев, Атанас Кабов,

Царско село: Мартин Димитров, Божидар Кацарев, Густаво Карбонери, Йордан Минев, Родни Антуи, Антонио Георгиев, Серкан Юсеин, Веселин Минев, Уесли Ната, Антон Карачанаков, Георги Минчев